Nemecko - ČR 2:5. v E-skupine, Plekanec: "Tešíme sa"

10.05.2011 Celý región

Bratislava 9. mája (TASR) - Českí hokejisti vyhrali v pondelok večer v záverečnom zápase bratislavskej vetvy druhej fázy MS nad Nemeckom jasne 5:2. Potvrdili tak už isté víťazstvo v osemfinálovej E-skupine.
Vo štvrťfinále sa Česi stretnú s USA, predbežne je stanovený termín na stredu 16.15. Po nich by večer o 20.15 mali na rad prísť Fíni s Nórmi, ktorých spárilo 2. miesto Suomi a v košickej F-skupine prekvapujúca 3. priečka "vikingov". Nemecký tím sa vo štvrťfinále stretne vo štvrtok so Švédskom a v šlágri Rusko nastúpi proti Kanade.

E-skupina:
Nemecko - Česko 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Góly: 2. Tripp (Lavallee, Hordler), 59. Greilinger (Barta, Kreutzer) - 1. Plekanec (Jágr), 11. Frolík (Novotný, Hubáček), 23. Rachůnek (Jágr, Červenka), 36. PLekanec (Jágr, Červenka), 37. Eliáš (Průcha, Havlát)
Rozhodcovia: BALUŠKA (SR), Persson (Švéd.) - Arm (Švaj.), Deďulja (Biel.)
vylúčení: 5:4 na 2 min.
presilovky: 1:2
9305 divákov.

Nemecko: Endras - Krüger, Dietrich, Holzer, Braun, Lavallee, Hördler, Reul, Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Reimer, Ullmann, Müller - Greilinger, Barta, Kreutzer - Tripp, Schutz, Gogulla
Česko: Štěpánek - Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula,
Krajíček, Čáslava, Němec - Jágr, Plekanec, Červenka - Havlát, Eliáš, Průcha - Voráček, Marek, Rolínek - Frolík, Novotný, Hubáček.

Zápas mal nečakaný úvod, keď Česi otvorili skóre na konci prvého striedania. O minútu bolo vyrovnané a začalo sa odznova výborné hokejové divadlo. Dramatický náboj však malo len v prvej tretine, pokiaľ Nemci vládali korčuľovať. Od 23. minúty Česi tretím gólom spustili ľahkú letnú hru, ktorá ťažila nemecké korčule a palice. Výsledok vyjadruje rozdiel v kvalite oboch tímov, česká bola možno aj vyššia.
Tomáš Plekanec, útočník ČR: "Hokej nám chutil, dávali sme góly a s plným bodovým ziskom ideme ďalej. Atmosféra bola výborná a už sa tešíme na štvrťfinále. V ňom už neplatí nejaká veľká rola favorita, je to o jednom zápase a nesmie sa zaváhať."

Uwe Krupp, tréner Nemecka: "Česi boli lepší najmä v premieňaní šancí, to bol hlavný rozdiel. Mám pocit, že sme hrali o čosi lepšie, akoby napovedal výsledok. Hrali sme odvážne, nezašívali sme sa, akurát nám chýbalo šťastie v koncovke."